Edicioni i Lajmeve - ZhurnalTV - 30.05.2014
Showbiz
Gjyste Vulaj vjen me “Veē njė herė me t’puth fort” (video)
Kėngėtarja Gjyste Vulaj sapo ka publikuar video klipin e saj...
Kanye dėshiron qė Kim tė jetė perfekte
Reperi amerikan, Kanye West, dėshiron qė Kim Kardashian tė j...
Bradley Cooper mohon tė jetė martuar
Aktori ėshtė parė me unazė para njė jave, duke vazhduar afri...
Njihuni me tė dashurėn 25 vjeēare tė Maradonės
Sipas mediave argjentinase, 53-vjeēari Diego Maradona ka njė...
Sėmuret Genta Ismajli, anullon koncertet
Kėngėtarja energjike Genta Ismajli, duket se nuk ėshtė ndjer...
Jonida Maliqi relaksohet me Danin nėn rrezet e diellit
Kėngėtarja Jonida Maliqi ka publikuar njė foto nė faqen e sa...
Italianen qė e shikojnė tė gjithė nė Majami(Foto)
Modelja italiane Claudia Romani e cila jeton dhe punon nė Mi...
Pėr seks mė tė rehatshėm, ja mobiljet e duhura (Foto)
Mesa duket shtrati nuk mjafton mė pėr tė kryer marrėdhėniet ...
Nė numrin e ri nė
"Zhurnal Plus"
Opinion
Ngėrēi nė Kuvend dhe Gjyqėsia Kushtetuese!
1. Ėshtė fakt notor dhe i njohur botėrisht, se kushtetutshmėria nėnkupton; respektim tė shtetit juri...
Presidente, mandato koalicionin!
Ajo ēėshtje quhet politike, sepse nuk mund tė zgjidhet me mjete juridike. Kėsisoj kėrkesa e PDK-sė p...
Pse duhet tė jetė Ramush Haradinaj Kryeministėr karshi Thaēit tre ?
Se Kosova ka nevojė pėr ndryshime, po shihet edhe nė kohėt e fundit tė pėrplasjeve politike qė e ...
Demonstrata paqesore nė Detroit nė favor te kauzės politike kombėtare
Veprimet e pushtetit maqedonė tė manifestuar nė gjykimin e tė rinjėve shqiptarė pa prova bindėse pėr...
KUR KOMBI BĖHET KAPS !
Nė fakt pjesė e njėrės nga familjet. Se luftėrat pėr pushtet te ne janė luftėra nė mes tė familjeve!...
Unė nuk krijoj fat mbi fatkeqėsinė e rastit “Monstra”
Kėtė logjikė morale ėshtė dashur ta pasojnė edhe udhėheqėsit e partive shqiptare dhe qė ditėn e parė...
Nėnė Tereza nė Republika Srpska
Sikur tė kishe qenė me ne, do ta kishe provuar atmosferėn e mrekullueshme vetė miku im i dashur. Njė...
Opinion: Kosova, Doris Pack dhe Ylli Hoxha i Al-bin Kurtit
Takimin e kisha ndihmuar edhe unė vet. Dhe sot pendohem pse e kam bėrė kėtė shėrbim pėr ta. Pendohem...
Kosova s'ka nevojė pėr zgjedhje!
Thaēi duke e ditur qė pashmangshėm do tė shkojė nė opozitė, do tė mundohet qė pėrmes Gjykatės Kushte...
Njė Kushtetutė si pėr shqiptarėt
Besojmė qė nė shtator BDI-ja tė tėrhiqet nga ekzekutivi dhe njėherė nė historinė e saj prej daljes n...
Bashar Al-Assadi dhe “Lėvizja e Djallit”
Udhėheqėsi sirian ėshtė shndėrruar nė njė aleat de facto i Perėndimit. Si ia doli? Njė vit mė parė,...
Skenari i dėshtuar i SHIK-ut!
PDK pėrmes Brovinės anashkaloi tėrėsisht skenarin e mbledhjes konstituive tė Kuvendit tė Kosovės. Zo...
Stabiliteti rrezikohet nga diktatura e jo nga protestat pėr tė drejta dhe liri
Protesta duhet tė vazhdohet, tė protestohet me dinjitet pėr rastin Monstra dhe rastet tjera qė janė ...
Kur udha tė humbė nė oborr!
me vendosė vet, apo me i dėgjue miqtė tonė? Vetvendosje apo bashkėvendosje ? Pollitikanėt kan fillu...
SKIZOFRENI
Vetėm njė gjė nuk e kam tė qartė: Partitė politike shqiptare (nuk e kam fjalėn pėr ato maqedonase), ...
P U B L I C I T E T